Kalifornský a Aljašský poloostrov

- Zajímavosti a informace o 2 nejznámějších poloostrovech na Americkém kontinentu - o Kalifornském a Aljašském poloostrově.

Home

Americké poloostrovy

Evropské poloostrovy

Mezi Africké poloostrovy patří například známý Somálský poloostrov.
Mezi Asijské se řadí Arabský, Korejský, Malajský a další.

Asijské poloostrovy

Vzkaz: Nabízíme informace o geografických útvarech po celém světě, především mysy, ostrovy a poloostrovy.

Kalifornský poloostrov

Tento americký poloostrov patřící Mexiku je omývám na východě Kalifornský zálivem a na západní straně Tichým oceánem.

Počasí

Jelikož se Mexiko nachází v subtropickém pásmu a teploty se pohybují mezi 17°C a 23°C je to ideální místo pro milovníky tepla. Výhoda je, že na poloostrově je velice málo srážek.

Oslavy v Mexiku

Kdo by neznal kohoutí, nebo býčí zápasy. Na tuto exklusivní podívanou narazíte spíše přímo v hlavním městě Mexico City, ale zato tam nenarazíte na všelijaké slavnosti. Záleží na počtu lidí a pochopitelně čím víc, tím líp.

Děti na tyhle oslavy nejsou moc zvyklé a tak si začali svoje vlastní oslavy. Říká se jim Piňata. Spočívá to v tom, že děti nazdobí nějakou nádobu, ta se naplní bonbóny, hračkami nebo ořechy a zavěsí se na nějaké místo, třeba na větev. Poté děti tahají za konce provazu, ale musí být tak aby na ně dosáhly a tahají dokud jim Piňata nespadne.

Další každoroční oslava v každém městě nese název Feria. Je to trh, na kterém lidé předvádějí svojí výrobní činnost, která dannou oblast díky těmto trhům zvýrazňuje.

Copyright © 2009+ by Jakub Sladkovský